Mulczarka MWS - kosiarka ogrodowa bezkoszowa z funkcją rozdrabniania trawy

 

 

 

Dlaczego Mulchmaster jest lepszy niż inne kosiarki ?
Jedną z najważniejszych cech jest możliwość mulczowania mokrej, wysokiej trawy, tzn. 15 cm wysoka trawa może byś rozdrobniona tak, że jej pozostałości nie będą widoczne na powierzchni trawnika. Oczywiście nasz Mulchmaster może również ciąć trawę 40 cm wysoką , ale wówczas będzie pracował jak każda inna kosiarka bezkoszowa, tzn. trawa nie będzie całkowicie rozdrobniona i rozrzucona na powierzchni.

Dlatego też nasz Mulchmaster bardzo często ma zastosowanie w sadach owocowych, gdzie trawa nie jest regularnie ścinana, tym bardziej, że nie stanowią dla niego najmniejszego problemu nawet leżące gałązki drzew o grubości kciuka.

Szczególne jest rozdrobnienie, 3-4 mm kawałeczki trawy, na których nie widać krawędzi cięcia, lecz w swojej strukturze są złamane i poszarpane. Wilgoć zostaje szybko oddana, a mikroorganizmy zaraz po koszeniu mogą przystąpić do rozłożenia pozostałości.

Tak rozdrobniona trawa powoduje, że na darni nie tworzy się żadna powłoka tak, że rozłożone pozostałości jako substancja odżywcza łatwo może przeniknąć do ziemi.


Mulczowanie znane jest jako rozdrabnianie i ściółkowanie - oznacza pokrycie gleby słomą, torfem lub liśćmi.

Mulczowanie zapewnia ochronę przed wiatrem i erozją wodną, obniża wysuszanie gleby poprawiając jej klimat, działa zdecydowanie na polepszenie pracy mikroorganizmów i struktury gleby oraz przeciwdziała rozwojowi niepotrzebnych chwastów.