Artykuł na temat przystawki Maya z gazety Podlaskie Agro

W numerze 5(67)/2016 w gazecie Podlaskie Agro pojawił się ciekawy artykuł na temat przystawek do zbioru kukurydzy na ziarno firmy MAYA.

"BOSKIE ZBIORY

W ubiegłym roku na rynku rolnym pojawiła się przystawka do zbioru kukurydzy na ziarno oraz do zbioru słonecznika na ziarno - MAYA Yunkax. Przedstawicielem handlowym producenta w Polsce jest firma agrotechnika-brudz z Brzegu.

Przystawka Maya Yunkax szybko zdobyła zaufanie naszych rolników. Zapewne jest to efekt bardzo dobrze skonstruowanego i przemyślanego produktu. Potwierdzić to mogą słowa Pana Grzegorza Przybylskiego z Trzemeszna (pow. Gnieźnieński). Pan Grzegorz jest rolnikiem, który gospodaruje na 50ha i prowadzi niewielką hodowlę świń. Na swoim areale zasadził 27ha kukurydzy, 1.5ha rzepaku, a także trochę żyta.

-Kupiłem przystawkę w ubiegłym roku. Oprócz tego, że wymłóciłem swoje pola, to jeszcze pomogłem okolicznym gospodarzom przy ich pracy. Łącznie zebrałem ziarno kukurydzy z 70ha. Przystawka przez cały czas sprawowała się bardzo dobrze. W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań maszyna pracuje płynnie i niezawodnie. Zacząłem się zastanawiać, czy nie zostawić coraz mniej opłacalnej hodowli świń i nie zająć się na poważnie wykonywaniem usług rolnikom przy zbiorze kukurydzy i rzepaku. Jestem bardzo zadowolony z przystawki MAYA Yunkax i z pełną odpowiedzialnością mogę ją polecić podlaskim rolnikom - mówi Grzegorz Przybylski, gospodarz z Trzemeszna.

Najważniejsze zalety hiszpańskiej przystawki MAYA Yunkax:

- solidna budowa przy użyciu dobrej jakości materiałów,
- prosta i trwała konstrukcja,
- wykorzystywanie dwustronnego napędu w przystawce (już od 5-rzędowej) wpływa na jej mniejsze zapotrzebowanie mocy, lżejszą pracę, większa żywotność elementów napędowych oraz oszczędność,
- mały ciężar własny przystawki,
- niezawodne mechanizmy sprzęgłowe,
- odpowiednio dopasowany do każdego typu kombajnu lub sieczkarni moduł adaptacyjny,
- proste ustawienie kąta pochylenia przystawki,
- zamiast drogich przekładni kątowych napędu głównego zamontowano prosty i niezawodny napęd łańcuchowy pracujący w zamkniętej komorze (w smarze) - rozwiązaniem tym eliminujemy wszelakie niezauważone wycieki oleju i uszkodzenia przekładni,
- dwa noże rozdrabniające, zawieszone na talerzowym, okrągłym uchwycie mocującym zapewniają dużą odporność na ewentualne uderzenia kamieni - noże z dodatkowym utwardzeniem PTA, ustawione pod dwoma kątami do podłoża, są gwarancją nisko ściętego ścierniska i dobrego rozdrobnienia łodyg kukurydzy,
- długa sekcja tnąca i mały kąt nachylenia zapewnia spokojną pracę oraz eliminuje ewentualną stratę kolb kukurydzy,
- sześć noży o różnej długości, z dodatkowym utwardzeniem PTA, przyspawanych do rotora sprawia, że rotor ma wytrzymałość aż 2500ha,
- konkurencyjna cena przystawki i niskie ceny oryginalnych części,
- aż trzyletnia gwarancja.

Na koniec kilka zdań o producencie - otóż Maya, to rodzinna firma hiszpańska, która od 50 lat produkuje przystawki do zbioru kukurydzy na ziarno i zbioru słonecznika na ziarno. Firma zatrudnia ok. 60 pracowników i produkuje przystawki na rynki Europy i Stanów Zjednoczonych.

Przystawki Yunkax wzięły swoją nazwę od imienia jednego z Bogów urodzaju starożytnych Majów. Od 2015 roku przedstawicielem handlowym firmy Maya jest znana na polskim rynku rolniczym firma agrotechnika-brudz.

Firma Maya produkuje przystawki sztywne i hydraulicznie składane z kompletną adaptacją do każdego typu kombajnu lub sieczkarni.

- przystawki sztywne są: 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12-rzędowe

-przystawki hydraulicznie składane są:  6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12-rzędowe

Firma agrotechnika-brudz oferuje poprzez swoich doradców bardzo korzystne warunki finansowania, pełny serwis, a także trzyletni okres gwarancji. Wysokiej jakości przystawki można kupić w bardzo korzystnych cenach, np. 6-rzędową składaną hydraulicznie już od 35.500 euro/netto.

                                                                                                                              

Autor MaSz"